آگماتین مکمل ضروری و مهم در بدنسازی

مکمل آگماتین

 

در بین تمامی مکمل هایی که میشناسیم بعضیاشون کاربردی و بعضیاشون غیر کاربردی بوده که آگماتین جزو دسته مکمل های کاربردی می باشد. این مکمل از خواص فوق العاده ای برخوردار است. افرادی که لاغر هستند و از کم اشتهایی خودشون رنج می برند خوردن این مکمل شدیدا کمک به افزایش اشتها و افزایش وزن می کند. غیر از افزایش اشتها خواص دیگری هم داره که در ادامه به بحث شیرین آن پی پردازیم. پس در ادامه من را همراهی کنید.

 آگماتین سولفات را بیشتر بشناسیم

آگماتین سولفات یا گوانیدین یکی از مشتقات آرژنین بوده و به عنوان یک اسیدآمینه مهم در بدن شناخته می شود‌. منبع ذخیره سازی این اسیدآمینه بیشتر در عصب ها بوده بر همین اساس نقش بسزایی در کاهش افسردگی، استرس، سکته مغزی و کاهش درد عضلانی دارد.

مصرف آگماتین چه فوایدی برای افراد ورزشکار دارد؟

• آگماتین باعث کم شدن استرس و افزایش سلامت روانی در بدن می شود. می توان گفت آگماتین نقش یک نوتروپیک را در بدن ایفا می کند‌.

• مصرف آگماتین انرژی مورد نیاز برای ورزشکاران را تامین می کند.

• باعث تولید انسولین می شود که در پی آن کمک به عضله سازی می کند.

• یک اشتها آور فوق العاده قوی می باشد که حتی در سیر ترین حالت ممکن باعث مصرف مواد غذایی می شود.

• یک مکمل عالی و مناسب برای پمپ عضلات می باشد.

• باعث کاهش درد عضلانی می شود و تاثیر آن روی دوز مصرفی می باشد.

• باعث کاهش فشار خون می شود.

• باعث کاهش سکته مغزی می شود.

 

مصرف آگماتین چه تاثیری روی استرس دارد؟

زمانی که بدن ما دچار تنش می شود، ترشح هورمون کورتیزول از غده فوق کلیه افزایش پیدا می کند که به موجب آن باعث افزایش استرس می شود. در این میان بدن برای کاهش ترشح این هورمون آمینواسید آگماتین را ترشح می کند که باعث کنترل ترشح کورتیزول و کاهش افسردگی می شود. افرادی که از استرس بالایی برخوردار هستند می توانند با مصرف این مکمل مانع بروز افسردگی در خود شوند.

تاثیر آگماتین بر استرس

 

افراد ورزشکار چه میزان آگماتین باید مصرف کنند؟

دوز مصرفی مکمل آگماتین بنا به نوع ورزش، ساعت ورزش و شدت ورزش متفاوت می باشد، ولی دوز معمولی آن ۱ الی ۲ گرم در روز بیان شده است. مثلا یک فرد با وزن ۸۱ کیلوگرم ۱۳۳تا ۵۲۳ میلی گرم در روز می تواند از این مکمل استفاده کند.

توجه: از مصرف مکمل آگماتین به طور همزمان با پروتئین پرهیز کنید.

 

آیا مصرف آگماتین ضرر هم دارد؟

مصرف بی رویه و بیش از حد هر چیزی عوارض دارد. اگر از آگماتین بیش از نیاز روزانه مصرف شود منجر به موارد زیر می شود:

۱)افرایش وزن

۲) ناراحتی گوارشی

۳) کاهش شدید فشار خون

 

مصرف آگماتین با چه مکمل هایی ممنوع است؟

از مصرف همزمان آگماتین با مکمل های آرژنین، سیترولین، کراتین، اسپارتیک اسید و یوهیمبین جدا خود داری کنید. چرا که مصرف همزمان این مکمل ها جذب آگماتین را کاهش می دهد.

 

آگماتین را با چه مکمل های غذایی مصرف کنیم؟

برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر آگماتین بهتر است این مکمل را با کربوهیدرات ها و یا هورمون های رشد استفاده کنیم.

و در پایان:

مکمل آگماتین از خانواده آرژنین بوده ولی از لحاظ کارایی با یکدیگر یکی نیستند. آگماتین مکملی مناسب برای تمرین می باشد که علاوه بر افزایش انرژی باعث افزایش اشتها و افزایش پمپ عضلانی می شود از خوردن این مکمل با مواد غذایی پروتئین دار باید اجتناب کرد، چرا که باعث کاهش جذب می شود.

پست های مرتبط