آیا ورزش بدنسازی باعث لاغری صورت می شود؟

لاغری صورت

 

خوشبختانه امروزه یکی از دغدغه های بزرگ افراد ورزش کردن و داشتن هیکلی ایده آل و مناسب می باشد بر همین اساس بیشتر افراد برای داشتن بدنی عاری از چربی به ورزش روی آورده اند. یکی از دسته ورزش هایی که تاثیر به سزایی در از بین رفتن چربی های بدن و رسیدن به هیکلی ایده آل دارد، ورزش بدنسازی است. اما سوال اکثر افراد برای شروع ورزش این می باشد. آیا حین ورزش غیر از، از بین رفتن چربی های شکم و پهلو و لاغر شدن بدن، صورت هم دچار لاغری می شود یا نه؟ در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

ورزش بدن سازی چه تاثیری بر چهره دارد؟

ورزش و هدف از ورزش کردن یعنی از بین رفتن چربی های بدن.

وقتی شروع به ورزش می کنیم تمام چربی های بدن در تمام قسمتهای مختلف شروع به آب شدن و کاهش سلولی می کند. یعنی بهتر است اینگونه بیان کنیم که در هنگام ورزش کردن، ورزش قادر به شناسایی و یا انتخاب قسمتی از اعضای بدن برای آب شدن چربی نمی باشد. تمام اعضای بدن به طور یکسان با انجام دادن ورزش دچار کاهش حجم سلولی می شود. صورت هم مانند سایر قسمت های بدن دچار کاهش حجم سلولی و کاهش چربی می شود. کاهش حجم سلولی چربی های صورت باعث لاغر شدن صورت می شود که در طی لاغر شدن صورت باعث افزایش چین و چروک های صورت می شود. حال شاید این مسئله برای برخی از افراد خوشایند نباشد و از ورزش کردن خودداری کنند در این بین باید به نکات مثبت ورزش هم اشاره کنیم.

ورزش کردن علاوه بر اینکه باعث تقویت استخوانی، تقویت سیستم ایمنی بدن، داشتن قدرت حافظه، تفکر بالا، داشتن قدرت بدنی بالا و افزایش توان بدنی و کاهش خستگی روزانه می‌شود، اما باید به این نکته توجه کنید برای شروع ورزش حتما در کنار داشتن یک برنامه تمرینی مناسب بدن خود، باید از یک برنامه غذایی زیر نظر یک مربی متخصص پیروی کنید.

چه کار کنیم که حین ورزش بدنسازی از لاغر شدن صورت خود جلوگیری کنیم؟

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد حین استارت ورزش لاغر نشدن صورت در مقابل لاغر شدن اعضای بدن می باشد؛ بر همین اساس ما تعدادی راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در ادامه این مطلب به شما پیشنهاد دادیم.

1. از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنید

زمانی که شروع به ورزش کردن می کنید باید به این نکته توجه کنید که فقط داشتن یک برنامه تمرینی کفایت نمی‌کند بلکه در کنار برنامه تمرینی باید از یک برنامه غذایی مناسب و حتی استراحت برخوردار باشید. داشتن یک برنامه غذایی مناسب به شما در داشتن یک اندام ایده آل و حتی جلوگیری از لاغری صورت کمکی بسیاری می کند. شاید الان برای شما سوال باشد که چگونه مواد غذایی هم باعث لاغری اندام و هم چاقی صورت می شود. یکی از مواد غذایی مورد استفاده و ضروری افراد ورزشکار پروتئین ها می باشد. مصرف زیاد پروتئین باعث کم شدن مصرف کربوهیدرات و چربی ها شده که در مقابل آن باعث کاهش چربی بدن و جلوگیری از لاغری صورت می شود.

2. آب زیاد بنوشید

یکی دیگر از راهکارهای مورد استفاده برای جلوگیری از لاغری صورت، خوردن روزانه مقداری آب می باشد. در این بین برخی افراد می‌گویند، ما حتی با مصرف آب هنوز صورتمان لاغر می باشد و تغییری نکرده است. در این میان به این نکته توجه کنید برای آب درمانی و مصرف آب حداقل باید روزانه ۱۲ لیوان آب مصرف کنید. همانطور که می دانید بیشترین حجم و وزن بدن را آب تشکیل داده با مصرف آب می توانید مانع لاغر شدن صورت خود شوید.

 

خوردن آب

 

3. مصرف روزانه میوه

همانطور که گفتیم یکی از علت های به وجود آمدن چین و چروک در صورت کاهش آب در بدن می باشد. از این رو افرادی که کمتر آب مصرف می کنند می توانند روزانه با مصرف مقداری میوه کاهش آب را در بدن خود جبران کرده و مانع از لاغری و ایجاد چین و چروک در صورت خود شوند. شاید در این بین افرادی بگویند که خوردن میوه باعث افزایش کالری بدن و چاقی می شود. باید بیان کنیم که افرادی که از رژیم‌های غذایی برای انجام ورزش‌های خود بهره مند می شوند باید روزانه ۳ واحد میوه استفاده کنند.

4. مصرف سالاد و سبزیجات

یکی از ویتامین های ضروری برای داشتن پوستی سالم و عاری از چروک ویتامین c می‌باشد در این بین افراد می توانند با مصرف سالاد و سبزیجات حین جذب بالای ویتامین سی به کلاژن سازی پوست خود کمک کنند و مانع از لاغری و ایجاد چین و چروک در صورت خود شوند.

5. جویدن بیشتر

یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از لاغری صورت جویدن زیاد می باشد. صورت هم مانند سایر اعضای بدن دارای عضله است از آنجا که انجام ورزش بدنسازی روی عضلات صورت هیچ گونه تاثیری ندارد پس افراد می‌توانند با جویدن مواد غذایی تقریباً باعث تقویت عضلات صورت شده و مانع از جلوگیری لاغری صورت شوند.

علت های اصلی لاغری صورت چیست؟

 

کاهش زیاد وزن

انجام دادن ورزش های سنگین در مقابل تغذیه نامناسب باعث لاغری شدید صورت و افزایش چین و چروک صورت می شود.

 

کاهش وزن زیاد

 

نوسانات وزنی

نداشتن یک برنامه تمرینی و یک برنامه غذایی مناسب و نداشتن پشتکار حین ورزش، باعث افزایش و یا کاهش وزن در یک مدت زمان به خصوص می‌شود. این افزایش و کاهش وزن باعث از بین رفتن کلاژن سازی صورت و از بین رفتن قدرت کشسانی صورت شده و باعث لاغری و پیری صورت می شود.

افزایش استرس و تنش های روزانه

یکی دیگر از عامل های کاهش وزن و صورتی لاغر استرس‌های روزانه می باشد.

و در پایان

پس از خواندن این مطلب در می یابیم که افرادی که ترس از ورزش کردن دارند، به دلیل لاغر شدن صورت می‌توانند در کنار داشتن یک برنامه تمرینی مناسب از یک برنامه غذایی مناسب که حاوی پروتئین می‌باشد استفاده کنند. این افراد می‌توانند با مصرف آب زیاد، جویدن و حتی ورزش های مناسب صورت مانع از لاغری بیش از اندازه صورت خود حین ورزش کردن شوند. 

پست های مرتبط