تاثیر کپسول کالم انرژی بر استرس و بی خوابی در ورزشکاران چیست؟

کپیسول کالم انرژی

 

 در ورزشکاران فشارهای عصبی بالا، اضطراب، استرس، تنش های عصبی شدید و بی خوابی های مزمن همگی عواملی هستند که امروزه دامن گیر اکثر افراد شده است و مانع از پیشرفت شغلی می شود، تا جایی که باعث تخریب فرد چه از لحاظ روحی و چه شغلی می شود. در ادامه با من باشید تا با علائم استرس و بی خوابی و راه های درمانی آن و تاثیر کپسول کالم انرژی برای ورزشکاران و سایر افراد بیشتر آشنا شویم.

چه عواملی باعث بروز بی خوابی می شود؟

بی خوابی یک مشکل حادی می باشد که معمولا پیرو ناراحتی های روزانه، افسردگی، اضطراب، تحرک کم و یا مصرف کافئین بالا اتفاق می افتد. با افزایش میزان تنش های روزانه، باعث بوجود آمدن حالتی به نام اضطراب در بدن می شود. اگر این عامل برسی نشود و آن را درمان نکنیم در پی آن باعث بروز خسارات جبران ناپذیری که بی خوابی یکی از آن عوامل می باشد، می‌شود. اصولا اضطراب دونوع می باشد:

اضطراب مثبت و اضطراب منفی.

در اضطراب مثبت شاید فرد دچار تنش شود ولی چون، وجود آن تنش از حال خوش است تاثیرمخرب چندانی ندارد ولی اگر اضطراب منفی در بدن رخ دهد که اصولا خود به دو نوع اضطراب از عوامل درونی بدن و عوامل بیرونی که بر بدن وارد می شود، تقسیم بندی می شود، باعث ایجاد تاثیرات بدی در بدن شده و باعث تشدید بی خوابی در ورزشکاران و سایر افراد می شود.

 

چه عاملی خوابیدن و استراحت را برای افراد ورزشکار(بدنسازها) مهم کرده است؟

یکی از هورمون های مهم بدن که باعث رشد عضله ها و رشد کلی بدن می شود هورمون رشد می‌باشد. این هورمون در زمان خواب از تاثیر گذاری هیپوتالاموس بر غده هیپوفیز ترشح می شود. با ترشح این هورمون در بدن باعث ریکاوری بدن، سنتز پروتئین ها و عضله سازی می شود. بر همین اساس حکم خواب براس افراد ورزشکار مانند بنزین برای ماشین می باشد. ورزشکاران برای اینکه به نتیجه مطلوب برسند حتما باید استراحت کافی بین ۸ الی ۱۰ ساعت داشته باشند، در حالی میزان خواب برای افراد عادی ۷ الی ۸ ساعت می باشد.

تاثیر خواب بر بدنسازان

 

توجه: انجام ریکاوری و عضله سازی با داشتن خوابی متعادل انجام می‌شود. یعنی خوابیدن بیش از ۱۰ ساعت باعث بهم خوردن سیستم بدنی و جلوگیری از عضله سازی می شود.

بهترین راه درمانی برای بی خوابی ها و اضطراب های روزانه چیست؟

بی خوابی، کم خوابی، بی حوصله گی، خستگی، کم انرژی بودن، بیدار شدن های شبانه، زود از خواب بلند شدن و دیر به خواب رفتن همه از نشانه های بی خوابی در فرد می باشد. شاید راه های درمان بی خوابی تحرک بیشتر، ورزش کردن و یا خوردن کمتر کافئین باشد یا حتی بعضیا قرص های خواب را پیشنهاد دهند. تمام مواردی که گفته شد درست می باشد ولی در این بین بهترین راه درمان برای رفع اضطراب روزانه و درمان بی خوابی استفاده کردن از گپسول کالم انرژی می باشد. شاید خوردن قرص های خواب برای مدتی روی شما تاثیر گذار باشد ولی حواستان باشد که تاثیر این قرص ها کوتاه مدت بوده و مصرف آن ها در دراز مدت نه تنها باعث تنظیم شدن خواب نمی شود بلکه باعث بهم خوردن تنظیم خواب هم می شود. اما کپسول کالم انرژی یک کپسول درمانی می باشد. در ادامه به توضیح این کپسول می پردازیم.

درمان بی خوابی

کپسول کالم انرژی چیست و چه خواصی دارد؟

کپسول‌ کالم انرژی، کپسول ۳۰ عددی گیاهی که تولید شده از گیاه آشواگاندا می باشد. مصرف روزانه از این کپسول تاثیر مستقیمی بر کاهش میزان اضطراب و تنش های روزانه داشته و باعث تنظیم خواب شبانه می شود. کپسول کالم انرژی مناسب تمامی افراد مخصوصا افراد ورزشکار می باشد.

 

و در پایان

کپسول کالم انرژی، کپسولی مناسب برای تمامی افراد اعم از ورزشکار و غیر ورزشکار می باشد که باعث درمان اضطراب و بی خوابی های شبانه می شود. 

پست های مرتبط